Tour de kras 2011

Rekordních sto účastníků vyrazilo letos na jubilejní 20. ročník dvoudenní akce s názvem Tour de Kras, která spočívá v jízdě na kolech po Moravském krasu. Specialitou bylo jednak svěcení kol, které provedl blanenský farář Martin Kopecký, ale také sestup na dno propasti Macocha, kde si účastníci akce společně zazpívali českou státní hymnu. Účast: 100 "závodníků".

Tour de kras 2002

Stejná žlutá trička s popisem trasy i láska k Moravskému Krasu a dobrému pivu spojovala 50 účastníků recesivního závodu Tour de Kras. Jeho jedenáctý ročník odstartoval v sobotu u Punkevních jeskyní.po průjezdu Skalním mlýnem,přes Útulnu na Macoše, Balcarku, Sloup a několika dalších občerstvovacích stanic závodníci přespali v Holštýně.Odtud se druhý den vydali zpět k Punkevním jeskyním. Účast: 76 "závodníků".

Tour de kras 1998

Klub punkevních veteránů, tvořený povětšině bývalými průvodci nebo lidmi, kteří mají něco společného s Moravským krasem, připravil o víkendu již 7.ročník závodu „bicyklů jakožto i velocipedů" Tour de Kras. Po dva dny zdolávat náročný terén a další nástrahy Moravského krasu se od Punkevních jeskyní vydalo na padesát účastníků na kolech moderních i skutečných veteránech. Účast: 53 "závodníků".

Tour de kras 1994

Jednotně oblečené do bílého trička s nápisem Tour De Kras 94 na zádech, pod kterým následuje výčet desítky restauračních a pohostinských zařízení s uvedením přesných časů plánovaných dojezdů, zastihli jsme o víkendu účastníky třetího ročníku dvoudenní cyklistické projížďky Moravským krasem. „Jsme volným sdružením lidí se zájmem o Moravský kras a o dobré pivo", přiznali nám organizátoři. Účast: 25 "závodníků".

Tour de kras 1992

Dne 17-18.7.1992 se uskutečnila první spanilá jízda cyklistů a velocipedistů TOUR DE KRAS. Jedná se o recesní akci průvodců na jeskyních a jejich přátel, která spočívá v jízdě na kolech po Moravském krasu jejich hospodách. Účastníci prvního ročníku: Zdena Šereblová, Michal Haresta, Zdeněk Reich, Zdeněk Šmerek, Jiří Šustek, Dáša Limbergová, Staňa Kvasnica, Robert Machovec. Účast: 8 "závodníků".